Правила пожежної безпеки при експлуатації пічного та котельного опалення!
Дата: 11.11.2024 14:21
Кількість переглядів: 118
Центр безпеки громадян закликає всіх громадян дотримуватись наступних правил пожежної безпеки при використанні пічного та котельного опалення для зменшення ризиків займання та забезпечення безпечного опалювального сезону.
1. Підготовка до опалювального сезону
- Перевірте стан печі, котла та димоходу до початку опалювального сезону. Усуньте тріщини та інші пошкодження. Переконайтесь, що димар чистий і не має перешкод для виведення диму.
- Проводьте регулярну чистку димоходу та топки – при активному використанні очищайте їх від сажі не рідше, ніж раз на три місяці.
- Дотримуйтеся відстані до легкозаймистих матеріалів – піч, котел, димарі та інші елементи повинні бути на безпечній відстані від меблів, штор та горючих матеріалів.
2. Правильне розпалювання та експлуатація печей і котлів
- Використовуйте лише сухе та належне паливо (дерево, вугілля, пелети тощо), щоб уникнути виділення надлишкового диму та сажі.
- Заборонено використовувати легкозаймисті рідини (бензин, спирт) для розпалювання.
- Не перевантажуйте топку паливом, щоб уникнути перегріву котла або печі. Установіть захисний металевий лист (не менше 50×70 см) перед піччю, щоб уникнути займання підлоги від випадкових іскор.
3. Робота під наглядом
- Не залишайте працюючий котел або піч без нагляду – особливо це важливо в нічний час.
- Дверцята топки повинні бути щільно зачинені під час роботи.
- Сушіння одягу, дров та інших предметів поблизу опалювальних пристроїв категорично заборонено – витримуйте мінімум 1 метр відстані від будь-яких горючих матеріалів.
4. Безпечне використання димоходів та вентиляції
- Переконайтеся у наявності достатньої вентиляції в приміщенні, де знаходиться котел або піч, щоб уникнути накопичення чадного газу.
- Ізолюйте димар у місцях, де він проходить через горючі матеріали. Це захистить будівлю від займання внаслідок нагрівання димаря.
5. Закінчення процесу опалення
- Після завершення топки переконайтеся, що всі вуглини і паливо повністю згасли.
- Залишки попелу видаляйте тільки після повного їх охолодження.
6. Особливості безпеки для котлів
- Переконайтесь, що котел має робочий регулятор температури та тиску. При виникненні надмірного тиску в системі він може спричинити аварійну ситуацію.
- Перевіряйте циркуляцію води в опалювальній системі котла, щоб уникнути перегріву і потенційної аварії.
7. Захист дітей і домашніх тварин
- Встановіть огорожу навколо печі або котла, щоб обмежити доступ дітей та домашніх тварин, або навчіть їх правилам безпеки біля опалювальних приладів.
8. Що робити у випадку пожежі
- Завжди майте під рукою вогнегасник або відро з піском біля місця опалення.
- При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну службу за номером 101 та залиште приміщення, це небезпечно для вашого життя.
Дотримуючись цих простих правил, ви зможете безпечно використовувати пічне та котельне опалення, зберігши здоров'я, життя та майно. Бережіть себе та своїх близьких, користуйтесь опаленням безпечно!